Sprzęt rehabilitacyjny

Podest równoważny kwadratowy – THERA-BAND

Właściwości:

  • możliwość balansu w tył i przód
  • kąt odchylenia 30 stopni
  • szerokość: 35 cm;  długość: 34 cm;  wysokość: 9 cm.

 

Talerz balansujący z podstawą sferyczną  71031

Właściwości:

  • wzmacnia mięśnie
  • poprawia koordynację i zakres ruchu w stopie

Stosowany profilaktycznie lub po urazach kolana lub stawu skokowego.

 

Trener równowagi

Jest niezastąpiony w ćwiczeniach równoważnych koordynacyjnych i mających na celu przyrost siły mięśniowej. Często stosowany jest w sporcie – w treningu wyczynowym. Jego niestabilna powierzchnia wymusza prawidłową postawę i równowagę. Do wykorzystania podczas ćwiczeń z osobami w każdej grupie wiekowej. Badania wykazują, iż trening równoważny może zredukować ryzyko upadku oraz powikłań z nim związanych. Możliwość dopompowywania.

 

Dysk korekcyjny DYNAIR

Doskonała kombinacja tradycyjnej poduszki do siedzenia i poduszki wypełnionej powietrzem. Powoduje odruch automatycznego korygowania postawy. Odciąża odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Występuje w dwóch wariantach: dysk senso – jedna strona pokryta miękkimi nopami; lub dysk korekcyjny dwustronnie gładki. Posiada zaworek do regulacji ilości powietrza. Doskonały do ćwiczeń propriocepcji.

 

Półkula do rehabilitacji stóp

Stosowana jest w ćwiczeniach wzmacniających, koordynacyjnych, a także do relaksacji i masażu stóp. Wykonane są z wytrzymałego materiału. Powierzchnia pokryta jest antypoślizgowymi wypustkami.

 

Piłki gimnastyczne

Duże, kolorowe piłki nadają się zarówno do rehabilitacji dzieci i dorosłych, jak i do zabawy. Mają zastosowanie również w szkołach rodzenia oraz w studiach fitness.

Używane są w treningu siłowym oraz ćwiczeniach koordynacyjnych. Dostępne są w 7 wielkościach dobieranych w zależności od wzrostu ćwiczącego – od 45-95cm.

 

Piłka z pianki do rehabilitacji

Piłeczka piankowa wykonana w całości z pianki poliuretanowej – niezastąpiona w rehabilitacji jak i zabawach z dziećmi. Jest miękka, więc nie powoduje niebezpieczeństwa wypadku przy zabawie w domu. Piłka piankowa o średnicy 21 cm rozmiarem przypomina piłkę lekarską.

 

Piłka rehabilitacyjna z kolcami – 20 cm / 23 cm / 28 cm

Piłki te występują w dwóch kolorach a materiał z którego są wykonane jest przezroczysty co sprawia, że przyciągają one uwagę dzieci podczas ćwiczeń. Dzięki temu ludzie chcący poprawić stan swoich stawów kola- nowych lub łokciowych zrobią to z największą przyjemnością a wypustki na ich powierzchni sprawiają że produkt doskonale trzyma się ciała i rozmasowuje chore miejsce.

Stwierdzono, że są bardzo praktyczne w leczeniu koślawości kolan u dzieci.

 

Piłeczka do rehabilitacji dłoni (żelka)

Piłeczki do rehabilitacji dłoni są bardzo plastyczne: doskonale nadają się do usprawnienia dysfunkcji ręki u dzieci, jak i u dorosłych. Doskonale pomagają odbudować masę mięśniową dłoni.

Coraz częstsze zastosowanie znajdują również jako piłeczki anty-stresowe. Są dostępne w dwóch wielkościach a także w postaci owalu (kształt jajka).   Wszystkie są średniej twardości.

 

Piłka rehabilitacyjna z kolcami

Piłki rehabilitacyjne z kolcami znane również jako jeżyki są lekkie i barwne. Stożkowate kolce pobudzają zakończenia czuciowe ciała . Doskonałe do masażu całego ciała. Dostępne są różne rozmiary i kolory.

 

Krążki do rehabilitacji dłoni

Krążki dzięki swoim wypustkom pobudzają receptory ruchowe głównie dłoni. Odpowiednie kolory mają przypisaną odpowiednią twardość, dzięki czemu można je doskonale dostosować do swoich wymagań. Dostępny jest krążek: miękki, średni, twardy.

 

Taśma THERA – BAND

Znajduje zastosowanie przede wszystkim w rehabilitacji na oddziałach ortopedycznych gdzie używana jest w ćwiczeniach oporowych do budowy funkcji mięśni i stawów. Regularny, a zarazem prosty tr408ening z THERA – BAND pociąga za sobą wymierzalne efekty w postaci przyrostu siły mięśniowej i wytrzymałości. Znajduje ona także pełną akceptację podczas ćwiczeń: Body-Gym, Body-Styling, P-Class itp. ze względu na jej wielostronne zastosowanie.

Zalety taśmy THERA – BAND:

  • naturalny produkt z czystego lateksu
  • przyczynia się do polepszenia sprawności
  • tania, łatwa w użyciu, do wielostronnego wykorzystania, lekka elastyczna
  • wszędzie do zastosowania: w przychodni, w domu, w pracy, w podróży itp.
  • nie ulega większemu zniszczeniu nawet po wielokrotnym jej użyciu.

 

Powerball

PowerBall działa bez baterii. Porusza sie jedynie dzięki sile mięśni. 200 gramowy obciążnik znajduje się wewnątrz rdzenia PowerBall. Wprowadzony w ruch generuje rotacyjny impuls wokół osi. Im szybszy ruch nadgarstka tym większą siłę odśrodkową generuje Powerball i więcej energii potrzeba, by zmienić kierunek jego ruchu. Może on generować obciążenie na poziomie 18 kg przy 13.000 obrotach na minutę. To efektywny dodatek treningowy do zwiększania siły mięśni w palcach, dłoniach, nadgarstkach oraz ramionach. Wzmaga także  cyrkulację krwii, wzmacnia więzadła oraz redukuje kontuzje wywołane sportem.